İzleyiciler

13 Şubat 2009 Cuma

Before The Revolution A 1909 Recording Expedition In The Caucasus And Central Asia
1909 Yılında Londra'daki Gramafon şirketi Çarlık Rusya'ya mühendisler göndererek yaklaşık 5000 kilometrelik bir yolculuk sonucunda Kafkas dağlarında ve Orta Asyada yaşayan halkların şarkıları kayıt edilmiştir. Albümde 23 parça bulunmaktadır. İçinde Oset, Çeçen, Kabardey, Kumuk, Ermeni, Gürcü, Kırgız, Afgan gibi milletlerden şarkılar vardır. Çok nadir bulunan bir albümdür. Kafkas müzik arşivi yapanlar mutlaka bu albümü edinmelidir.3 yorum:

  1. thank you so much for this blog! It is truly a priceless resources. Unfortunately, I am having trouble downloading this and some other albums from rapidshare. Can you help? Thanks again!

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sunulan formatlar hakkında

Mp3: 128kpbs en düşük kalite; 256kbps orta kalite; 320kbps ise en kaliteli Mp3 formatıdır.

AAC: AAC Formatı Nokia, Sony, Apple gibi telefon üretici firmaların telefonlarında kullandığı bir müzik formatıdır.

ALAC: (Apple Lossless Audio Codec) apple'ın ses dosyalarını kayıpsız olarak sıkıştırmak için geliştirdiği bir format. müzik cdlerini hiç bir data kaybı olmadan yaklaşık yarı yarıya sıkıştırabiliyor. ipod ve iphone'de en yüksek ses kalitesi ile ancak bu formatta müzik dinleyebilirsiniz.

FLAC: En yüksek kalitedeki ses formatıdır. CD'deki kadar kaliteli ses verir. Mp3, AAC formatlarında olduğu gibi ses kaybı olmaz. Gerçekten müzik dinlediğinizi hissettiren bir formattır. Ama büyük boyuttadır.