İzleyiciler

25 Nisan 2012 Çarşamba

Amırzakan Azırho-Rukuya SUGUPHA (Düzce) 2004İNTERNET'TE İLK!"ABHAZ DANSI APSUA KOŞARA"

Amırzakan Azırho-Rukuya SUGUPHA (Düzce) 2004
Saygıdeğer büyüğmüz Rukuya Sugupha Hanımefendinin bu kaydını 2004 yılında kendim yapmıştım. Kayıt 320 kbps kalitesindedir. Toplam iki parçadan oluşmaktadır. Kayıt yapılırken tamamen spontane davranılmış, Rukuya Hanımefendi kendi içinden geldiği gibi çalmıştır. Bu kayıtlardaki müzikler relikt Abhaz dans müziği "Apsua Koşara"dır. Apsua Koşara'nın en otantik icralarından birini dinlemek istiyorsanız bu albümü muhakkak indirmenizi tavsiye ederim.

10 dakikalık bu mükemmel resitali dinlemek için lütfen alttaki linke tıklayınız.

Not: Elinde bu türlü kayıt olan hemşehrilerim lütfen benimle irtibata geçsinler. Böylece saklı kalmış folklor değerlerimizi birlikte ortaya çıkarabiliriz.


Tarzı: Halk Dans Müziği
Sanatçı: Rukuya SUGUPHA
Başlık: Abkhazian Music
Çıkış Tarihi: Bilinmiyor.
Parça Sayısı:2
Formatı: MP3
Ses Kalitesi: 320 kbps
Yayın Dili: Abhazca
Boyut: 24,6 MB
Süre: 10 dakika


4 yorum:

 1. Bilgiler çok işime yaradı sağolun. Macbook Servisleri olarak minnettarız.

  YanıtlaSil
 2. insan sesleri akordeonun sesini bastırmış. daha sessiz bir ortamda kayıt edilseydi daha iyi olurmuş aslında. ama yine de güzeldi. teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
 3. Uzun süredir aradığım paylaşım sitesini buldum sonunda gerçekten mükemmel makale ve paylaşımlarınız var. Teşşekkür ederim.Özel güvenlik kıyafetleri olarak kaliteli hizmet sunmaktayız.

  YanıtlaSil
 4. link kırık maalesef...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sunulan formatlar hakkında

Mp3: 128kpbs en düşük kalite; 256kbps orta kalite; 320kbps ise en kaliteli Mp3 formatıdır.

AAC: AAC Formatı Nokia, Sony, Apple gibi telefon üretici firmaların telefonlarında kullandığı bir müzik formatıdır.

ALAC: (Apple Lossless Audio Codec) apple'ın ses dosyalarını kayıpsız olarak sıkıştırmak için geliştirdiği bir format. müzik cdlerini hiç bir data kaybı olmadan yaklaşık yarı yarıya sıkıştırabiliyor. ipod ve iphone'de en yüksek ses kalitesi ile ancak bu formatta müzik dinleyebilirsiniz.

FLAC: En yüksek kalitedeki ses formatıdır. CD'deki kadar kaliteli ses verir. Mp3, AAC formatlarında olduğu gibi ses kaybı olmaz. Gerçekten müzik dinlediğinizi hissettiren bir formattır. Ama büyük boyuttadır.