İzleyiciler

22 Eylül 2010 Çarşamba

Aza-Tansuj Lezginku S Azoj

Aza Bataeva 13 Mayıs, 1983 Çeçen-İnguş Cumhuriyeti doğdu. Genç şarkıcı çok sayıda amatör sanat yarışmalarına, festivallere ve konserlere, kentsel ve cumhuriyet düzeyinde katıldı. Aza okulda, "Zhayna" (Talisman) grubunda vokal yaptı.Bu grubu tanınmış Çeçen şarkıcı Tamara Dadasheva kurmuştu.
Aza' nın, 90'ların ortalarından beri ulusal radyo ve televizyonlarda şarkıları duyuluyor. Ilk solo albümü, ABC adındadır.
2000 yılından bu yana Aza Moskova'da çalışıyor ve yaşıyor. genç şarkıcının profesyonel hale gelmesinde Ali Umarovich Dimavev'in katkıları büyüktür. 2003 yılında Aza sanat okulundan mezun oldu.
Kafkasya'da bugüne kadar Aza birçok konser verdi, BDT ülkelerinde de. Aza, çeşitli sunumlara, yıldönümlerine, sosyal faaliyetlere, politik ve hayırseverlik faaliyetlerine
sürekli katılıyor.


Tracklist:

01. Shamsudin
02. Dragon
03. Güzel zaman
04. Favori
05. Çiçekler
06. Sizin hileniz
07. bu kolay değil gibi
08. Güneş ışığı
09. Sahneden çıkarlar gün
10. Volush conaa
11. Neredesin?
12. Tek yağmur


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sunulan formatlar hakkında

Mp3: 128kpbs en düşük kalite; 256kbps orta kalite; 320kbps ise en kaliteli Mp3 formatıdır.

AAC: AAC Formatı Nokia, Sony, Apple gibi telefon üretici firmaların telefonlarında kullandığı bir müzik formatıdır.

ALAC: (Apple Lossless Audio Codec) apple'ın ses dosyalarını kayıpsız olarak sıkıştırmak için geliştirdiği bir format. müzik cdlerini hiç bir data kaybı olmadan yaklaşık yarı yarıya sıkıştırabiliyor. ipod ve iphone'de en yüksek ses kalitesi ile ancak bu formatta müzik dinleyebilirsiniz.

FLAC: En yüksek kalitedeki ses formatıdır. CD'deki kadar kaliteli ses verir. Mp3, AAC formatlarında olduğu gibi ses kaybı olmaz. Gerçekten müzik dinlediğinizi hissettiren bir formattır. Ama büyük boyuttadır.