İzleyiciler

27 Ocak 2010 Çarşamba

Ivan Bakij-Circassian Epic 2007Ürdünlü Çerkes gitarist İvan Bakij'in üçüncü albümü Circassian Epic adıyla çıkmıştır. Şarkıların bazıları Nalçik'te yapılmıştır. İvan Bakij: "Nalçık'te çevre ve kültür benim şarkılarıma ilham kaynağı olmuştur." diyor. Albümün devamını Amman'da kayıt altına alan Bakij'in albümüne: Erokua Bişher, Si Muradin, Muhammed Sosnak, Abed Amireh ve Ammar Hina gibi gibi sanatçılar destek vermiş ve katkıda bulunmuşlardır. Bu albümde Bakij'in ilk defa Adigece bir şarkı seslendirdiğini belirtmek gerekir.

Tracklist:
1. Qafa
2. Zafaqua
3. AdiyoX
4. Pasare Qafa
5. Adiga Namis (Song)
6. Si Muraden
7. Jolani Qafa
8. The Spirit Of Toqom
9. War Of The Wars
10. Satanay Gwasha
11. Sa Si Donay

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sunulan formatlar hakkında

Mp3: 128kpbs en düşük kalite; 256kbps orta kalite; 320kbps ise en kaliteli Mp3 formatıdır.

AAC: AAC Formatı Nokia, Sony, Apple gibi telefon üretici firmaların telefonlarında kullandığı bir müzik formatıdır.

ALAC: (Apple Lossless Audio Codec) apple'ın ses dosyalarını kayıpsız olarak sıkıştırmak için geliştirdiği bir format. müzik cdlerini hiç bir data kaybı olmadan yaklaşık yarı yarıya sıkıştırabiliyor. ipod ve iphone'de en yüksek ses kalitesi ile ancak bu formatta müzik dinleyebilirsiniz.

FLAC: En yüksek kalitedeki ses formatıdır. CD'deki kadar kaliteli ses verir. Mp3, AAC formatlarında olduğu gibi ses kaybı olmaz. Gerçekten müzik dinlediğinizi hissettiren bir formattır. Ama büyük boyuttadır.